مقالات

صادرات سیمان و اخذ تمامی مجوزهای لازم از طریق بورس کالا

صادرات-سیمان-اخذ-تمامی-مجوزهای-لازم

صادرات سیمان و اخذ تمامی مجوزهای لازم از طریق بورس کالا

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از عرضه قریب‌الوقوع این محصول در رینگ صادراتی بورس کالای ایران خبر داد و گفت: تمامی اقدامات لازم برای عرضه سیمـان در رینگ صادراتی انجام شده و طی ۲ ماه آینده شاهد صادرات این محصول از طریق بورس کالای ایران خواهیم بود.

به گزارش سفیدبام کرمانیان به نقل از بنانیوز؛ عبدالرضا شیخان دبیر انجمن تولید کنندگان سیمـان گفت: در حال حاضر تمامی اقدامات لازم برای آغاز صادرات سیمان از طریق بورس کالا انجام و موافقت های اولیه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچین گمرک جمهوری اسلامی اخذ شده است و به زودی شاهد عرضه آن در رینگ صادراتی بورس کالا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه آماده عرضه سیمان در بورس کالای ایران هستیم، افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد از مراحل عرضه سیـمان در بورس کالا طی و مجوزها و هماهنگی های لازم برای این کار اخذ شده است و تنها منتظر اعلام موافقت وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت هستیم که این کار نیز در حال پیگیری است تا صادرات محصولات سیمانی و کلینکر از بورس کالا آغاز شود.

شرکت های صادر کننده سیمان

وی با بیان اینکه همه ی شرکتهای سیمانی که صادر کننده این محصول هستند وارد پروسه بورس می شوند، تصریح کرد: ساز و کار عرضه و صـادرات سیمـان از طریق بورس کالای ایران فراهم بوده و پیش بینی می شود که با توجه به رسیدن به مراحل نهایی، تا ۲ ماه آینده شاهد عرضه این محصول در رینگ صادراتی بورس کالا باشیم.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان اظهار کرد: در ماه های گذشته اقدامات لازم برای معامله این محصول از طریق بورس کالای ایران انجام شده است زیرا صادرات سیمان از طریق بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت این محصول شده و در آمد تولید کنندگان را از محل صادرات تامین می کند و باعث ایجاد نظم در این حوزه می شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین هدف این است که با عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا، علاوه بر افزایش صادرات و بالا رفتن سهم بازار در کشورهای همسایه و عراق، قیمت این محصول نیز بهبود پیدا کرده و شفاف شود.

بازگشت به لیست