دسته‌بندی نشده

عایق صوتی سقف ساختمان و دیوار

 

 

اگر قصد دارید یک یا دو اتاق در خانه خود را عایق صدا کنید، بهترین عایق صدا برای در را فراموش نکنید. اینجا جایی است که قسمت عمده صدا به بیرون نشت می کند، بنابراین عایق صوتی درب بسیار مهم است وقتی نوبت به ایجاد صدا در اتاق یا جلوگیری از ورود صداهای ناخواسته به اتاق می رسد، درها همیشه یک مشکل بزرگ هستند! سر و صدا مردم را بیمار می کند. به خصوص منابع صدای بلند، به اندازه مجموع صدای محیط بر روان تأثیر می گذارد. عایق صوتی و سقف ساختماتمان تاثیر بسیار زیادی در جلو گیری از نفوذ صدا دارد.

اما ابتدا باید به چند اصل اساسی نگاه کنیم که باید به آنها بپردازیم:
  1. هر چه یک ماده سنگین تر و متراکم تر باشد، صدای بیشتری را مسدود می کند. اگر درب شما وزن سبک و توخالی باشد، صدا به راحتی از آن عبور می کند. برای مثال یک درب ضد حریق سنگین و متراکم صدای بسیار بیشتری را مسدود می کند.
  1. صدا می تواند از طریق شکاف های هوایی عبور کند – اگر هوا بتواند از یک شکاف عبور کند، صدا می تواند از آن عبور کند. عایق صدا برای کار کردن باید به درستی مهر و موم شود و درب شما نیز همینطور است. اگر بین در و چارچوب یا بین در و کف فاصله وجود داشته باشد، صدا به بیرون نشت می کند. با نصب آکوستیک یا پیش نویس به استثنای انواع درزگیر روی در یا چارچوب، می توانیم این نشتی را به حداقل برسانیم.

انواع صدا:

یکی از بهترین راه ها برای کاهش صدای محیط عایق بندی است. اما برای آشنایی با اهمیت عایق صدا بهتر است ابتدا انواع صدا را بشناسید.

دو نوع صدا وجود دارد: صداهای کوبه ای و صداهای هوابرد. توانایی مواد مورد استفاده برای عایق صدا بستگی به هدف شما از جلوگیری از انتقال صدا دارد.

صداهای هوابرد:

صداهای هوابرد از جمله صداهایی هستند که به طور طبیعی از فضا منتقل می شوند. صداهایی مانند: صحبت کردن، موسیقی، خنده و … این صداها مربوط به فعالیت های طبیعی انسان است. همچنین صدای محیط بیرون که وارد ساختمان می شود از این دسته است.

صداهای ضربی:

صداهای کوبه ای حاصل صدایی است که در اثر برخورد اجسام و اجسام با یکدیگر ایجاد می شود. مانند صدای دویدن، صدای برخورد میخ به دیوار، صدای برخورد و ….

عایق صوتی سقف چیست؟

برای اینکه سقف خود را به خوبی عایق بندی کنید باید از موادی استفاده کنید که تراکم بالایی داشته باشد و وزن سقف را افزایش دهد. عایق صوتی مناسب برای پشت بام عایق هایی است که انرژی صوتی و ارتعاشات پشت بام خانه را بهبود می بخشد و از انتقال صدا از این طریق جلوگیری می کند.

در عایق کاری سقف توجه به نکاتی ضروری است. ابتدا باید تعیین کنید که سقف خانه شما بتنی، چوبی یا آجری است. صداهای مزاحم از کدام قسمت های خانه می آیند؟

چه نوع صداهایی هستند؟ صدای تلویزیون، صحبت کردن یا تق تق؟ صدا چقدر بلند است؟ عایق صوتی سقف باید استفاده شود یا توکار؟

پس از پاسخ به این سوالات، می توانید انواع محصولات عایق صدا را بررسی کنید و از هر کدام که با شرایط شما مطابقت دارد برای ایزوله کردن سقف استفاده کنید.

عایق صوتی کف چیست؟

عایق صوتی کف دارای انواع مختلف و متریال های مختلفی می باشد که به صورت لایه ای یا ریزشی استفاده می شود و باعث عدم انتقال صدا می شود.

عایق صوتی برای کف آپارتمان ها، سطوح خارجی یا سطوح داخلی ساختمان ها که تا حد زیادی صدا تولید یا منعکس می کنند استفاده می شود.

یک عایق صوتی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک عایق خوب باید چگالی مناسبی برای حفظ حالت آکوستیک خود داشته باشد. بنابراین قبل از خرید عایق صدا باید از استاندارد بودن تراکم و ضخامت آن اطمینان حاصل کنید.

بازگشت به لیست