مقالات

چسب باغبانی چیست؟ چسب هرس باغبانی، طریقه مصرف چسب باغبانی

 

 

رنگ محافظ تنه درخت یک تکنیک مؤثر برای کنترل آفات مختلف درختان میوه است. رنگ محافظ تنه درخت، یک چسب تهاجمی طولانی مدت، در اطراف تنه درخت پیچیده شده است تا یک سد چسبناک ایجاد شود که مانع از صعود از حشرات از راه رفتن به سایبان درخت برای تغذیه، جفت گیری و تخم گذاری تخم می شود. موانع چسب همچنین یک روش مفید برای دور نگه داشتن مورچه ها و آفت به تنه درخت است. و یک محافظ بسیار خوب برای بافت های درختان آسیب دیده است و می توان آنرا پس از هرس، پیوند یا قلمه زدن نیز مورد استفاده قرار داد. گاهی اوقات چسب باغبانی را چسب هرس نیز می نامند چون اکثر مواقع پس از هرس برای محافظت از درختان مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات به کار رفته در این محصول محل آسیب را به خوبی پوشانده و مانع ورود میکروب ها ، قارچ ها و سایر آلودگی ها به بافت های داخلی گیاه می شوند. این چسب را می توان برای درختان مثمر و غیر مثمر به راحتی مورد استفاده قرار داد.

استفاده از چسب های باغبانی به عنوان یک روش کنترل آفات مؤثر در باغبانی آلی شناخته می شود جلوگیری  دسترسی آفات به درختان بدون استفاده از سموم دفع آفات شیمیایی مضر استفاده می شود.

کدام آفات را می توان کنترل کرد؟

  • مورچه ها
  • کرمهای
  • پروانه
  • سوسک
  • پروانه های کولی

و…

فواید استفاده از رنگ محافظ تنه درخت

این چسب از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه شده و فاقد مواد شیمیایی مضر برای گیاهان و محیط زیست است. در فرمولاسیون چسب باغبانی انواع قارچ کش های طبیعی و مواد محافظ استفاده شده است که از گیاهان به خوبی مراقبت می کند و با دارا بودن لایه محافظ جهت جلوگیری از سرمازدگی نیز در مناطق سردسیر کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مبارزه با پوسیدگی  تنه و ریشه درختان نیز می توان از این سم استفاده کرد و قابلیت اختلاط با انواع قارچ کش ها و حشره کش ها را برای محافظت بیشتر دارد.

نحوه استفاده از رنگ محافظ تنه درختان :

  • قبل از مصرف محتویات قوطی را به‌خوبی بهم بزنید.
  • با استفاده از کاردک یا قلم‌مو محتویات را کاملاً روی تنه درخت پوشش دهید.
  • چسب‌زنی را تا رویش اولین شاخه درخت ادامه دهید.
  • برای رقیق کردن چسب در صورت سفت شدن از کمی آب یا الکل استفاده کنید.

محصولات شرکت سفیدبام کرمانیان:

رنگ تنه درخت Tiss P.759

درختان برای در امان ماندن از آفت ها و بیماری ها به توجه ویژه نیاز دارند. رنگ آمیزی تنه درخت با رنگ محافظتی تنه درخت تیس T.P795، چند فایده دارد از جمله اینکه به عنوان سپر محافظ درختان در برابر آسیب های مختلف عمل می کند و مانع شکاف و پوسته پوسته شدن سطح خارجی آن می شود.

از فواید دیگر رنگ درخت تیس، محافظت از تنه درخت در برابر جونده ها و حیوانات کوچکی است که از پوست درخت تغذیه می کنند. زدن رنگ سفید به تنه درخت راهی ساده و غیر سمی برای در امان ماندن از مشکلات و آسیب های متعدد است

شرکت سفید بام کرمانیان در همین راستا با بهره گیری از نیروهای مجرب خود طی سال ها تحقیق و آزمایش محصول رنگ جدولی و رنگ محافظتی تنه درخت با نام تجاری تیس را تولید نموده است. این محصول حاوی ترکیبات فوق العاده موثر و غیرسمی با خاصیت پلیمری، قارچ کشی و ضد اشعه است که با خاصیت ارتجاعی زیاد به خوبی تنه ی درخت را پوشش می دهد و ماندگاری و دوام بالایی روی درخت دارد.

ترکیبات نانو پلیمری این محصول باعث ایجاد پوشش روی تنه درختان می شود. پلیمر این محصول بر پایه ی نوعی آکریلیک مخصوص است و غیر سمی است. بعلاوه ترکیبات قارچ کش موجود در آن از خانواده ی بنزامیدازول ها است و گیاه را در برابر آسیب های ناشی از فساد، پوسیدگی و بیماری های قارچی محافظت می کند.

بازگشت به لیست