دسته‌بندی نشده

ملات چیست؟ معرفی انواع ملات ساختمانی

امروزه در صنعت ساختمان سازی از انواع ملات برای کاربردهای مختلف استفاده میگردد که میتوان با استفاده از آنها بسیاری از مشکلات وکمبودهای اجرایی ساختمان را جبران نمود از گروت ها به عنوان ملات هایی که مقاومت بسیار بالایی دارند برای پر نمودن زیر بیس پلیت ها و یا کاشت انکربولت اجرای فونداسیون سازه ها وماشین آلات سنگین استفاده نمود.

از ملات های ترمیمی جهت ترمیم و بازسازی بتن های قدیمی که دچار آسیب وتخریب شده اند ونیز پر نمودن درزها و شکاف هایی که به علت وجود درز سرد در هنگام بتن ریزی ایجاد میشود و نیز تقویت پایه های بتنی پل ها که در تماس مستقیم با آب می باشند استفاده می گردد.

ملات های آب بند از دیگر ملات های آماده می باشند که کارایی بسیار عالی وآسانی جهت آب بند نمودن مخازن، دیوارهای روبه باران، استخرهای بتنی و عایق نمودن کف سرویس های بهداشتی و اشپزخانه، زیر زمین ها، سپتیک ها ونیز ترمیم سازه های قدیمی و مقاوم کردن آنها در برابر خوردگی ونفوذ آب است.
کفپوش های سخت صنعتی از جمله ملاتهایی می باشند که آماده مصرف بسته بندی شده و دراختیار اجرا کار قرار می گیرد از این ملات که به عنوان هاردملات نیز نام برده می شود

بر روی بتن تازه اجرا می شود تا سطح بتن را در برابر فشارهای سنگین و سایش تقویت نموده که برای اجرا در سالن های تولید صنعتی که در معرض تنش ها و سایش و فشار سنگین ماشین آلات و رفت و آمد می باشند بسیار ایده آل است.
ملات های خود تراز شونده را نیز میتوان در گروه ملات های آماده، دسته بندی نمود این ملات ها بدلیل کاربرد سریع و آسان و نیز کارایی بالای آن جهت هم سطح نمودن سطوح کف در ضخامت های پایین و با داشتن مقاومت فشاری مناسب و چسبندگی به سطح بتن برای اجرای عملیات کف سازی در سطوح مختلف استفاده نمود .

محصول پیشنهادی:
بازگشت به لیست