دسته‌بندی نشده

کتراک چیست؟ برسی کامل مواد تخریب کننده بتن

مواد تخریب کننده بتن کتراک چیست؟

برای این که بدانید کتراک چیست توصیه میکنم ادامه مقاله را مطالعه فرمایید: کتراک عوامل تخریب غیر منفجره مواد شیمیایی هستند که جایگزینی برای مواد منفجره و محصولات انفجاری تحت فشار گاز در تخریب، معدن، و استخراج معادن هستند. برای استفاده از عوامل تخریب غیر منفجره در تخریب یا استخراج، سوراخ هایی در سنگ پایه ایجاد می شود، همانطور که در استفاده با مواد منفجره معمولی مورد استفاده است. مخلوط دوغابی از عامل تخریب غیر منفجره و آب در سوراخ های مته ریخته می شود. در طی چند ساعت بعد، دوغاب منبسط می شود و سنگ را به شکلی شبیه ترک خوردگی که در مواد منفجره معمولی رخ می دهد، می شکافد.

امروزه استخراج معادن و روش های رایج توسعه یافته و اکثر مراکز تحقیقاتی مرتبط با معدن سعی در تولید مواد غیر قابل انفجار و آلودگی محیط زیستی دارند. پودرهای منبسط شونده جایگزین مناسبی برای مواد منفجره در معدن هستند. عوامل تخریب غیر منفجره مزایای زیادی دارند، از جمله اینکه بی صدا هستند و مانند مواد منفجره معمولی ارتعاش ایجاد نمی کنند. در برخی از کاربردها، مواد منفجره معمولی مقرون به صرفه تر از عوامل تخریب غیر انفجاری هستند. در بسیاری از کشورها، این مواد بدون محدودیت در دسترس هستند، بر خلاف مواد منفجره که به شدت تحت نظارت هستند.

فعالیت ها. کتراک یکی از پودرهای قابل انبساط است که یک عامل تخریب بی صدا و غیر انفجاری است که توانایی تخریب سنگ یا بتن را بدون ایجاد صدا، لرزش، آلودگی های محیطی و محیطی دارد. این پودری بی ضرر و غیر سمی است که ایمن، کارآمد و ساده است. استفاده کنید، و در همه موارد بسیار قابل اعتماد است.

انواع شرایط از کتراک در مواقعی استفاده می شود که استفاده از دینامیت سنتی غیرممکن است مانند نزدیکی ساختمان ها، کابل های زیرزمینی، لوله های گاز، نفت و آب عامل تخریب کنترل شده ایمن و دوستانه که به عنوان جایگزین برای انفجار استفاده می شود. عوامل تخریب غیر منفجره شیمیایی با آب تمیز مخلوط شده و در سوراخ های از پیش حفر شده روی سنگ و بتن ریخته می شوند.

سوراخ ها اغلب توسط چکش پنوماتیک آماده می شوند. عامل تخریب غیر منفجره رقیق شده متورم می شود و نیروی رانش گسترده قابل توجهی بر روی دیواره سوراخ اعمال می کند. پس از یک دوره معین، فشار ناشی از عامل تخریب غیر منفجره شیمیایی دیوار را می شکند و سنگ را در خط سوراخ های مته شکاف می دهد.

این مواد شیمیایی به راحتی سنگ های توده ای را بدون ایجاد صدا، لرزش، گازهای سمی یا زباله های پرنده می شکافند و می شکنند.

کراکر سنگ یک ابزار شکافتن سنگ غیر منفجره است که از فناوری نیروی محرکه استفاده می کند. پس از حفاری چاه، آن را با آب پر می کنند و کارتریج های کراکر و سه راهی را وارد می کنند. پس از مکانیزم شلیک، سنگ بدون نیاز به مجوز انفجار با موفقیت به چندین قطعه با تراک کراکر تقسیم می شود.

ترک خوردگی انقباض در ساختار اغلب رخ می دهد. ترک ها مسیر عبور آب و مواد مضر به داخل بتن و در نتیجه تخریب بتن خواهند بود. چندین اقدام برای از بین بردن انقباض ایجاد می شود.

ترک خوردن؛ یکی از اینها استفاده از مواد منبسط کننده برای جبران انقباض بتن است. با افزودن مواد منبسط کننده به بتن، انقباض بتن ممکن است با هیدراتاسیون CaO بهCa(OH)2 و هیدراتاسیون MgO بهMg(OH)2 جبران شود، بنابراین تغییر شکل و شکست بتن کاهش می یابد.

در این تحقیق تولید عامل انبساط کننده از نوع CaO از کلسیت (CaCO3) با توجه به اثرات شیمیایی در نظر گرفته می شود. مطالعات بر روی نمونه های مختلف کلسیت در کانی شناسی انجام شده است.

اندازه ذرات و اجزای شیمیایی نقش بسزایی در رفتار گرمایی مواد معدنی دارند. کلسیت (CaCO3)، یک ماده معدنی که معمولاً در طبیعت یافت می شود، در بسیاری از زمینه های صنعت کاربرد دارد. تجزیه حرارتی کربنات کلسیم منجر به تشکیل آهک (CaO) و انتشار CO2 می شود.

آهک که به طور سنتی برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت، امروزه در کشاورزی، فرآوری مواد غذایی، ضدعفونی و کنترل بیماری، تصفیه آب، گوگردزدایی از گازهای دودکش، فولادسازی، پلاستیک و شیشه‌سازی و تصفیه شکر نیز استفاده می‌شود.

تجزیه حرارتی کلسیت همچنین در تعدادی از فرآیندهای زمین شناسی مانند دگرگونی درجه بالا، دگرگونی پیرومورفیسم و ​​برخورد شهاب سنگ نقش دارد.

محصولات شرکت سفید بام کرمانیان:

تخریب کننده بتن کتراک katrock Tiss TK 1170

ماده تخریب کننده بتن بدون انفجار بر اساس انبساط آرام و بدون صدا و ایجاد ارتعاش جهت تخریب انواع سازه های بتنی مسلح و غیر مسلح و همچنین در استخراج از معادن و حفر کانال کاربرد دارد. این محصول با ترکیبات آهکی و انواع مواد افزودنی بتن و شیمیایی ساخته شده است. 

بازگشت به لیست